نقاشی ساختمان رباط کریم

توضیحات

نقاشی ساختمان رباط کریم

رباط کریم از شهرهای مجاور پایتخت است که دارای بافت قدیمی و نوساز است. برای نقاشی ساختمان در رباط کریم لازم است قبل از هر چیز به بافت ساختمان توجه شود. طبق آمار، ساکنین این شهر از درآمد کمتری نسبت به سایر شهرهای تهران برخوردارند بنابراین برای نقاشی ساختمان لازم است رنگ هایی پیشنهاد شود که هزینه کمتری در بر داشته باشد تا همه افرادی که مایلند تحولی چشمگیری به محیط زندگی شان ببخشند از این امکان بهره مند شوند.

تماس با نقاشی ساختمان لطفی

نقاشی ساختمان با رنگ روغن

به طور حتم اکثر افراد با رنگ روغن آشنایی دارند و از بارزترین ویژگی این رنگ که قابلیت شستشو بودن آن است اطلاع دارند. همینطور بوی نامطبوع رنگ روغن که از جمله معایب آن به شمار می رود، معمولا در فضاهای مختلف به مشام افراد رسیده است. هر چند رنگ های متنوع و مختلفی وارد بازار شده اند که جایگاه خوبی بدست آورده اند و استفاده از رنگ روغن را کاهش داده اند، اما همچنان این رنگ کهن به قوت خود باقی مانده و افراد زیادی رنگ روغن را انتخاب مناسبی برای رنگ آمیزی فضای داخلی و نمای خارجی ساختمان می دانند.  البته طبق تحقیقات هنوز رنگ روغن بهترین گزینه برای رنگ آمیزی انواع سطوح فلزی مثل چهارچوب درب و پنجره و نرده ها می باشد.

نقاشی ساختمان رباط کریم

رنگ روغن در سه نوع : رنگ روغن براق، رنگ روغن نیمه براق و رنگ روغن مات استفاده می شود که نوع براق این رنگ را برای سطوح فلزی مورد استفاده قرار می دهند. از رنگ روغن نیمه براق معمولا برای دیوارها و سقف استفاده می شود چرا که در مقایسه با نوع براق آن، نور را کمتر منعکس می کند و عیوب دیوار را چندان آشکار نمی سازد. این رنگ از مخلوط رنگ روغن براق و مات بدست می آید و کاملا اختیاری می توانید میزان براقیت و مات بودن آن را بدست آورید. با اینکه این رنگ مانند رنگ روغن براق قابلیت شستشو کامل را دارد اما شستن این رنگ به نسبت نوع براق آن کمی سخت تر است.

در رابطه با رنگ روغن مات بهتر است بدانید که هر چند عیوب دیوار را کمتر از دو نوع دیگر نشان می دهد اما اگر بدون ترکیب شدن با رنگ روغن براق اجرا شود کار اجرا سخت تر می شود و زمان زیادی را می طلبد. این نوع رنگ قابلیت شستشوی کمتری دارد بنابراین برای مکان های پرتردد و راه پله ها اصلا مناسب نیست. البته قیمت رنگ روغن مات نسبت به نوع براق کمتر است. بطور کلی رنگ روغن دارای پوشش عالی می باشد و با حجم کم سطح بزرگی را می توانید پوشش دهید. بوی نامطبوع، زمان طولانی اجرا و ناسازگاری با محیط زیست از معایب این رنگ است. با این حال یکی از طرفداران پر و پا قرص رنگ روغن، صاحبخانه ها هستند. زیرا با یک بار اجرای رنگ روغن سال های زیادی خود را از هزینه های اضافه برای رنگ کردن خلاص می کنند و با خیالی آسوده خانه را در اختیار مستاجرین قرار می دهند.

 

نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

رنگ پلاستیک از گذشته تا به حال بسیار پرکاربرد بوده و به دلیل مزایایی که دارد زیاد مورد استفاده و پسند افراد قرار می گیرد. به آن دسته از ساکنین رباط کریم که تمایل زیادی به ایجاد تغییر اساسی در محیط خانه شان دارند و نمی خواهند زیاد هزینه کنند توصیه می کنیم رنگ پلاستیک را امتحان کنند. این رنگ به لحاظ قیمت بسیار مناسب تر از سایر رنگ هاست. هر چند گفته می شود که طول عمر کمی دارد اما بسته به نوع مراقبت از آن بیش از ۵ سال نیز مقاومت می کند. از مزایای این رنگ می توان به خشک شدن سریع، سرعت بالا در اجرا، قیمت مناسب، پوشش دهی بالا و بوی کم آن اشاره کرد. در مقابل، چروک شدن، نامناسب بودن برای مکان های مرطوب، تغییر رنگ در برابر نور خورشید و غیر قابل شستشو بودن از معایب این رنگ به شمار می رود. با توجه به مزایا و معایبی که عنوان شد، این رنگ می تواند گزینه مناسبی برای رنگ آمیزب بسیاری از ساختمان های رباط کریم باشد.

نقاشی ساختمان در رباط کریم

نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک

رنگ اکریلیک رنگی شیمیایی است که به دو دسته پایه حلال نفتی و حلال آب تقسیم می‌شوند. خصوصاً آن دسته که به آسانی در آب حل می‌شود، زود خشک می‌شود و سطحی سخت و آسیب‌ناپذیر به وجود می‌آورد. رنگ‌های اکریلیک پایه آب نسل جدید از رنگ‌های ساختمانی می‌باشند که با توجه به مسائل زیست ‌محیطی و عدم استفاده از حلال‌های آلی و مواد مضر، کاربرد این نوع رنگ‌ها در نقاشی ساختمان روبه افزایش است. رنگ های اکریلیک دارای 3 نوع هستند.

  1. نوع اول مخصوص سطوح داخلی و خارجی ساختمان می باشد. این رنگ ها بر اساس پرایمری که دارند می توانند کاملا خاصیت ضد آبی داشت باشند یا اینکه از پرایمر های ضعیف تر برای آن ها استفاده شود و به صورت صددرصد ضد آب نباشند.
  2. نوع دوم رنگ های اکریلیک از نوع ضد زنگ مخصوص سطوح فلزی است. این رنگ ها هم مانند سایر رنگ های اکریلیک پایه آب بوده و برای محیط زیست ضرری ندارند. همچنین این رنگ ها ضد خوردگی بوده و مانع زنگ زدن و خورده شدن فلزاتی که به صورت مداوم در تماس مستقیم با آب هستند، می شوند.
  3. نوع سوم رنگ های اکریلیک مخصوص سطوح و مصنوعات چوبی هستند. این رنگ ها هم مانند رنگ های ضد زنگ و رنگ های دیواری، برپایه آب بوده و دوستدار محیط زیست هستند. این رنگ در مقابل شرایط جوی مختلف از قبیل هوای آفتابی، رطوبت و بارندگی از چوب محافظت می کند.

کارشناسان رنگ، رنگ های آکریلیک را برای نمای خارجی و داخلی ساختمان های نوساز رباط کریم یک پیشنهاد عالی می دانند. چرا که این رنگ مزایای بسیار خوبی نظیر: قابلیت شستشو، سرعت خشک شدن بالا، سهولت اجرا و قابل رقیق شدن با آب، مقاومت فوق‌العاده در برابر سایش، مقاومت در برابر اشعه خورشید (uv یا نور ماوراء بنفش)، سازگاری با محیط زیست، قدرت پوشانندگی بسیار عالی، بدون بو، ساخته شده از بهترین مواد اولیه و تکنولوژی بالا، عدم ایجاد حساسیت را دارد   و برای انواع سطوح گچی، سیمانی و آجری مناسب اند.  این دسته از رنگ ها زود خشک می‌شوند و خواص ضد باکتریایی و کپک دارند. رنگ های اکریلیک عیوب بارزی ندارند جز اینکه براقیت کمتری نسبت به سایر رنگ ها دارند و اگر با قلم مو بر روی سطوح صاف و صیقلی اعمال شوند رد قلم مو مشخص می شود.

 

سفارش نقاشی ساختمان

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید به نقاشی ساختمان لطفی در رباط کریم مراجعه کنید. چون ما نسبت به انجام سریع کار متعهد هستیم و  اساتید جوان و حرفه ای را به خدمت گرفته ایم و نقاشی ساختمان را با ابزارهای تخصصی اجرا می کنیم.

تماس با نقاشی ساختمان لطفی

شماره تماس

09124931303

mood_bad
  • نظرات بسته شده است.