Notice: Undefined index: PATH_INFO in /home/xnzmchcs/public_html/wp-content/themes/my-listing/functions.php on line 9
نقاشی و رنگ آمیزی هتل با رنگ بدون بو - داتیک عمران ۰۲۱۸۸۶۴۸۸۹۳

نقاشی و رنگ آمیزی هتل

توضیحات

رنگ آمیزی هتل با رنگ مناسب

در فضای هتل تنها چیزی که جلب توجه می کند، رنگ و لعاب های خیره کننده در نمای ساختمان و لابی هتل است که چشم ها را محصور می کند. شاید با خودتان فکر کنید که چطور رنگ ها کنار هم قرار می گیرند و چنین تصویر زیبایی را ایجاد می کنند! برای رنگ آمیزی چنین فضاهایی، رنگ آمیزی هتل ارتباط بهتری با مهمانان ایجاد می کند.

در نظر داشته باشید که انتخاب رنگ برای رنگ آمیزی هتل در بخش های مختلف تاثیرات متفاوتی در افراد می تواند داشته باشد . در این مقاله با معرفی بخش های مختلف هتل، شما را با رنگ آمیزی هتل آشنا می کنیم.

نقاشی و رنگ آمیزی هتل

رنگ آمیزی هتل های 5 ستاره و لاکچری

نمای بیرون هتل های لاکچری مخاطب را به وجد می آورند و این دیزاین در لابی هتل بیشتر چشم نوازی می کند. اتاق های هتل های لاکچری بخش های مجزایی مانند سرویس بهداشتی، حمام و غیره دارند که باید به صورت حرفه ای و با مهارت خاص رنگ آمیزی شوند.

به همان میزان که مصالح در نمای هتل جذابیت ایجاد می کنند، کاربرد رنگ ها در جذب مشتری و میزان رضایت از هتل مؤثر می باشند. به همین دلیل در هتل های چهار یا پنج ستاره انتخاب رنگ آمیزی هتل با حساسیت بیشتری صورت می گیرد.

رنگ مخصوص لابی هتل

لابی اولین بخش ورودی هتل می باشد که نمای متفاوتی از ساختمان هتل را به تصویر می کشد که در اذهان ماندگار می شود. برای انتخاب رنگ آمیزی هتل، هرچقدر ایده و خلاقیت دارید را صرف رنگ آمیزی و نقاشی کنید. قبل از اینکه رنگ لابی را انتخاب کنیم بهتر است با جایگاه و موقعیت لابی در هتل، بیشتر آشنا شویم.

رنگ امیزی لابی هتل

کاربری لابی در هتل

 • فضای ورودی هتل
 • محل مراجعه به پیشخوان برای رزرو اتاق
 • محل انتظار
 • فضای میانی که به ورودی بخش های مختلف هتل و راه پله ها ختم می شود.
 • محل پذیرایی برای استفاده از خدمات هتل
 • فضایی برای ملاقات مهمانان هتل با مراجعه کنندگان

حال که با کاربری لابی آشنا شدیم به خوبی اهمیت رنگ آمیزی این بخش از هتل را درک می کنیم. برای رنگ آمیزی بهتر است از رنگ هایی که جلوه ی زیادی دارند استفاده کنید. نور پردازی های داخل لابی در پس زمینه ای رنگ سفید مات، فضایی لوکس را ایجاد می کنند و اگر حاشیه های تزئینات گچ بری، راویز یا کناف های سقف را با رنگ های لاکچری مثل طلایی رنگ آمیزی کنیم، جذابیت خیره کننده ای به فضای لابی می دهیم.

دقت داشته باشید که کفپوش های براق لابی نور و رنگ سقف را منعکس می کنند، بنابراین هر چقدر رنگ سقف و دیوارها با کف پوش ها هماهنگ باشد، جلوه ی بیشتری دارد. در لابی چیدمان لوازم لوکس و زیبا مثل گلدان های پر گل، اشیاء تزئینی لاکچری و لوسترهای بزرگ زیاد بکار می روند، بنابراین سعی کنید از رنگ هایی استفاده کنید که فضا را زیاد شلوغ نشان ندهند و پس زمینه ی ساده ای برای نمایش لوستر و سایر دکوراسیون در لابی ایجاد کنند.

رنگ مخصوص آشپزخانه هتل

آشپزخانه به عنوان محیطی کاملا مجزا در فضای هتل می باشد و با اینکه زیاد در چشم مشتری نیست، اما رنگ مخصوص به خود را دارد. رعایت بهداشت در آشپزخانه با توجه به اینکه مسئول طبخ غذای مهمانان است اهمیت دارد.

سازمان بهداشت بازرسانی را به صورت دوره ای برای بررسی نظافت و بهداشت محیط آشپزخانه به هتل ها اعزام می کنند که بهداشت دیوارها و سقف آشپزخانه تحت نظارت کامل و دقیق قرار می گیرد. بنابراین در فضاهای مثل آشپزخانه که بهداشت اهمیت زیادی دارد از رنگ های روشن استفاده می کنند که آلودگی ها براحتی قابل تشخیص شوند و پرسنل برای نظافت اقدام کنند، همچنین استفاده از رنگ های قابل شست و شو در محیط آشپزخانه که زیاد با لکه های چربی و آب در ارتباط است، الزامی است.

دستور جدید سازمان بهداشت برای آشپزخانه رستوران ها، هتل ها و کترینگ ها استفاده از کاشی و سرامیک سفید برای دیوارها می باشد که با این حال تنها سقف آشپزخانه ها نیاز به رنگ آمیزی دارند.

رنگ آمیزی مناسب هتل برای راهرو و اتاق ها

انتخاب رنگ مناسب برای رنگ آمیزی اتاق ها با تنوع بالایی روبرو است و می توانید برای اتاق ها یک تخته، دو تخته و ظرفیت های بالاتر از طرح های متنوع و متفاوتی استفاده کنید. گستردگی رنگ ها در اتاق های مختلف می تواند سلیقه ی مخاطبان زیادی را برآورده کند حال آنکه رنگ های سرد می توانند محیطی به دور از تنش و مملو از آرامش را برای میهمانان ایجاد کنند.

اگر می خواهید فضایی چشمگیر و فوق العاده ای را در هتل داشته باشید ، از رنگ های گرم و لوکس در نقاشی هتل استفاده کنید تا جلوه های فاخر لاکچری بودن محیط را به مخاطب بدهید.

نقاشی و رنگ آمیزی هتل

سبک نقاشی راهرو کمی فرق دارد چراکه راهروها محل رفت و آمد افراد زیادی است که اتاق های مجزا مخصوص به خود را دارند. در هتل های 5 ستاره ساده بودن، در عین حال شیک بودن فضای راهرو را بیشتر در چشم مخاطب برجسته می کند.

در نقاشی راهرو دقت کنید از رنگ هایی استفاده کنید که جلوه ی کفپوش های زیبای راه رو را بیشتر به نمایش می گذارد و نورپردازی این چشم انداز را را دوچندان جلوه گر می کنند.

رنگ آمیزی هتل در مهمانسراهای سنتی

مهمانسراهای سنتی محبوب ترین هتل های شهرهای توریستی هستند که در فضایی دنج و صمیمی از مهمانان و توریست ها پذیرایی می کنند. حال اینکه این هتل ها می توانند با اینکه سنتی باشند نمایی لوکس و لاکچری را به نمایش بگذارند.

در رنگ آمیزی هتل های سنتی، با توجه به خانه های تاریخی و قدیمی، ترکیبی از رنگ های تیره و روشن می تواند حس سنتی بودن را به خوبی منتقل کند. رنگ قرمز در مهمانسراهای سنتی به عنوان رنگ قالب کفپوش ها می تواند حس خوشایندی از قدم زدن روی فرش قرمز را به مهمانان القا کند. حال آنکه کاربرد رنگ های آبی فیروزه ای، آجری و زرد خردلی فضایی سنتی و دنج را ایجاد می کنند.

ویژگی رنگ های مختلف در هتل

قابلیت شستشو

مهمترین مزیت رنگ آمیزی هتل قابلیت شست و شو می باشد، چرا که هتل ها هر روزه و هر ساعت میزبان جمعی از مهمانان داخلی و خارجی هستند که به نظافت اتاقی که قرار است در آن اقامت داشته باشند خیلی اهمیت می دهند. نظافت و پاکیزه بودن شرط اول پذیرایی از مهمانان در هتل ها است، این امر در هتل های که رنگ های روشن مانند سفید و کرم استفاده کرده اند آلودگی ها زودتر به چشم می آورند.

نمای بیرونی هتل که اولین دید را در چشم مخاطب دارد سهم مهمی در انتخاب یا پذیرش هتل برای یک یا چند شب اقامت از طرف مسافران خواهد داشت.

عدم بوی نامطبوع

همه ما تا حدودی با بوی رنگ آشنایی داریم و می دانیم که چقدر بوی رنگ زننده است، علی الخصوص زمانی که باید چند روزی آن را تحمل کنیم. عدم بوی نامطبوع در رنگ آمیزی هتل الزامی است و توجه نکردن به آن می توان اعتبار هتل را زیر سؤال ببرد.

همه ی ما حداقل اطلاعاتی راجع به پروسه رنگ آمیزی داریم و خوب می دانیم که برای رنگ آمیزی هتل که فضاهای مختلف و بزرگی دارد زمان بیشتری نیاز است، حال اگر در طول رنگ آمیزی بوی رنگ فضا را پر کند، خاطر مهمانان آزرده می شود و اعتراض جدی به مدیران و مسئولین هتل خواهند کرد.

بطور کلی رنگ آمیزی هتل باید به گونه ای باشد که از شروع رنگ آمیزی تا زمان خشک شدن رنگ و پس از آن بو ندهد. معمولا رنگ هایی که حلال تینری دارند بو می دهند، پس بهتر است از رنگ های آب پایه که هیچگونه حلالی ندارند به عنوان رنگ آمیزی هتل استفاده شود.

ماندگاری و مقاومت بالا

رنگ هتل ها در همان ابتدای رنگ امیزی باید با کیفیت و مقاومت بالا در نظر گرفته شود تا در دوره های طولانی نیازی به ترمیم و بازسازی نداشته باشد. هتل های از جمله اماکن عمومی هستند که امکانات رفاهی و  گردشگری را برای استراحت میهمانان و مسافران فراهم می کند که تعطیلی هتل به علت  رنگ امیزی خسارات بزرگی را به سرمایه های آن وارد می کند.

قابلیت اجرای سریع و راحت

هتل ها از مکان هایی هستند که از ثانیه به ثانیه خدمات خود کسب در آمد می کنند، بنابراین زمان به عنوان با ارزش ترین سرمایه هتل داران محسوب می شود. مدیریت زمان در فضای هتل اولویت اول پرسنل می باشد و این می تواند در ارائه ی خدمات بموقع، از پذیرایی به موقع گرفته تا تحویل و دریافت کلید اتاق در رأس ساعت، نمایان گر باشد.

پس در رنگ آمیزی هتل دقت کنید که مدیریت زمان را از دست ندهید چرا که نامنظم بودن تایم کاری و عدم تحویل بموقع می تواند منجر به خسارت متصدی هتل و در نتیجه دیرکرد در پرداخت هزینه ها   و حتی معترض شدن میهمانان شود.

پیشنهاد می کنیم برای رنگ آمیزی و تحویل به موقع از رنگ هایی استفاده کنید که راحت و سریع الاجرا باشند، نظیر چنین رنگ هایی را می توان از انواع رنگ های آکریلیک نام برد که با انواع لوازم نقاشی قابل استفاده می باشند و در سریع ترین زمان نسبت به سایر رنگ ها خشک می شوند.

هزینه ی مناسب

اگر بخواهیم هزینه ی رنگ آمیزی هتل را بررسی کنیم باید جوانب مختلف را در نظر بگیریم چراکه عوامل زیادی در هزینه ی رنگ آمیزی هتل دخالت دارند. هتل های لاکچری از رنگ های لوکس و لاکچری استفاده می کنند که جذابیت فضای داخل هتل را چند برابر می کنند، طبیعتا استفاده از این رنگ ها می تواند هزینه بر باشد، هر چند که صرف این هزینه ها در مقابل بازخوردی که در جذب مشتری و بازگشت سرمایه دارد قابل توجه نیست.

در نظر بگیرید که اگر بخواهیم فضایی را هر ساله رنگ کنیم، حتی اگر سالی یکبار برای رنگ آمیزی هزینه کنیم، با یک برآورد هزینه متوجه می شویم که در طول 10 سال کلی پول صرف رنگ آمیزی کردیم، چه بسا می شود با نصف این هزینه از رنگ های با کیفیت و مقاوم استفاده کرد تا دیگر نیاز به ترمیم و رنگ آمیزی کوتاه مدت نباشد.

این سیاستی است که هتل داران در رنگ آمیزی هتل بکار می برند. پیشنهاد می کنیم با استفاده از رنگ های قابل شست و شو و مقاوم در هزینه های هتل صرفه جویی کنید.

داتیک عمران

شرکت داتیک عمران با داشتن کادر مجرب و سابقه فعالیت مفید  و ارائه خدمات فوری در رنگ آمیزی هتل ها و انجام خدمات نقاشی  در خدمت شماست.

جهت دریافت مشاوره رایگان و سفارش نقاشی و رنگ آمیزی هتل با شماره های زیر تماس بگیرید:

۰۲۱۲۶۸۵۰۲۶۴

۰۲۱۸۸۶۴۸۸۹۳

مناطق تحت پوشش
ویدیو
شماره تماس

۰۲۱۸۸۶۴۸۸۹۳

وب سایت

http://www.بازسازی-ساختمان.com

mood_bad
 • هیچ نظری ثبت نشده است.
 • chat
  یک نظر ارسال کنید

  Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/xnzmchcs/public_html/wp-includes/functions.php on line 4609