Notice: Undefined index: PATH_INFO in /home/xnzmchcs/public_html/wp-content/themes/my-listing/functions.php on line 9
پیش دبستانی و دبستان غیر دولتی دخترانه علم و ادب قزوین - شرکت خدماتی
توضیحات و معرفی

معرفی پیش دبستانی و دبستان غیر دولتی دخترانه علم و ادب قزوین

یکی از مکان هایی که تاثیر زیادی بر تربیت افراد دارد, دبستان است. تاثیراتی که محیط آموزشی بر رفتار و روحیه انسان می گذارد تا سنین بالا و در تمام دوران زندگی ملموس است. دبستان یک مکان اجتماعی است که نقش مهمی در کشف  هوش و استعداد ها دارد و کودک در این مکان مهم به خودباوری می رسد. همانطور که عموم مردم می دانند, پایه ی هر نوع علم و استعدادی از سنین کودکی در انسان شکل می گیرد. بنابراین اولین نهاد آموزشی که زیر بنای رشد و شکوفاسازی استعدادهای انسان را شکل می دهد, دبستان است.

معمولا کودک ساعات زیادی را در دبستان سپری می کند و چون دبستان اولین مکان اجتماعی است که کودک آن را تجربه می کند, در شکل گیری ابعاد تربیتی کودک نقش مهمی ایفا می کند. کودک در سنین پیش دبستانی و دبستان تحت تاثیر افراد زیادی از قبیل: مدیر, معلم و همکلاسی های خود قرار می گیرد و حتی کودک این افراد را الگو و سرمشق خود قرار می دهد. شیوه های آموزشی مربیان و محیطی که فرد برای ابراز وجود و بروز توانایی خود احساس امنیت کند, بسیار حائز اهمیت است و تمام مدارس باید این ویژگی ها را دارا باشند. امنیت جامعه و موفقیت افراد از همین مکان, یعنی دبستان پایه گذاری می شود.

دبستان و پیش دبستانی دخترانه علم و ادب قزوین یکی از مدارسی است که با هدف تربیت و پرورش  استعدادهای کودکان و الگوهای صحیح رفتاری بنا شده است.

 

تاثیر محیط آموزشی دبستان دخترانه علم و ادب قزوین بر روحیه و آینده کودک

تحقیقاتی که جامعه شناسان در رابطه با اهداف مدارس و تربیت اجتماعی انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که تربیت صحیح و برنامه ریزی شده مدارس سبب اجتماعی شدن افراد می شود.  علاوه بر آن جامعه شناسان معتقدند که دبستان به تنهایی یکی از نهادهای تربیت فرد محسوب می شود وضمن تعلیم کودکان باید آموزش ها و مهارت های متنوعی را ارائه دهند تا کودکان در آینده در تمام عرصه های زندگی خود به توانمندی های زیادی برسند و بتوانند امور زندگی خود را به خوبی مدیریت کنند.

دبستان و پیش دبستانی علم وادب و قزوین با بهره گیری از متدهای پیشرفته و به کارگیری اصول روانشناسی سعی دارد کودکان را در بهترین شرایط رشد و پرورش دهد. همچنین در این دبستان با متدهای روز دنیا استعدادهای کودکان را شناسایی می کنند و دانش آموزان را در جهت رشد استعداد هایشان راهنمایی و همراهی می کنند. به گفته جامعه شناسان دبستان باید دارای فاکتورهای خاصی باشد که دانش آموز ان را جذب کند و سبب آرامش روحی افراد شود. درست است که دبستان مکانی آموزشی است اما باید این نکته را مدنظر داشت که آموزش باید با لذت و آرامش همراه باشد تا دانش آموز بتواند به راحتی توانایی های خود را بروز دهد و از طرفی دبستان باید امکانات آموزشی مناسبی را ارائه دهد تا پاسخ گوی نیازهای دانش آموزان باشد.

اجبار و تنبیه در روند یادگیری کودکان اختلال ایجاد می کند و حس ناامنی و ترس سبب می شود کودکان احساس حقارت کنند و توانایی های خود را به دلیل ترس و عدم اعتماد بنفس پنهان کنند و خود و جامعه را از دستاوردهای بزرگی که می توانند درآینده داشته باشند محروم کنند. چه بسا بسیاری از دانش آموزان با استعداد و توانمند به دلیل ضعف سیستم آموزشی و بی تجربگی مربیان و معلمان ترک تحصیل کرده اند و یا با عدم خودباوری و ترس درونی مراحل تحصیل را به اتمام رساندند و هیچگاه فرصتی برای بروز استعدادها و قابلیت هایشان بدست نیاوردند و مانند یک انسان ضعیف به زندگی ادامه داده اند و این روند عدم خودباوری بر تمامی جوانب زندگی از جمله تحصیل, کار, زندگی خانوادگی ورفتارهای اجتماعی آن ها سایه افکنده است و این افراد تنها به دلیل تحصیل در مدارسی با سیستم آموزشی نامناسب تاثیر منفی بر زندگی خود و اطرافیان وحتی جامعه گذاشته اند.

 

تاثیر دوره پیش دبستانی دخترانه علم و ادب قزوین بر کودک

پیش دبستانی یکی از مقاطع مهم برای آموزش کودکان است. کودکان در این مقطع یاد می گیرند که چطور با دنیای پیرامون خود ارتباط برقرار کنند و با محیط اطراف, خود را تطبیق دهند. نحوه برخورد مربی با کودکان در این سن تاثیر زیادی در اعتمادبه نفس آنان دارد. مطالعات نشان داده که اکثر بیماری های روحی افراد ریشه در عدم اعتماد به نفس افراد در دوران کودکی دارد. لذا یکی از اهداف مهم و اساسی پیش دبستانی و دبستان دخترانه علم و ادب قزوین افزایش اعتماد به نفس و رشد عاطفی و اجتماعی کودکان است.

هدف اصلی برگزاری پیش دبستانی رشد همه جانبه کودکان است به همین خاطر برنامه ها و فعالیت هایی  برای دوره پیش دبستانی در نظر گرفته شده که سبب رشد ذهنی و جسمی کودکان می شود و اعتماد به نفس آنان را تا حد زیادی بالا می برد. در این مقطع اکثر آموزش ها  با بازی و لذت همراه است. چرا که بخش زیادی از فعالیت های کودکان با بازی همراه است بنابراین آموزش هایی که برای کودکان در نظر گرفته شده بر اساس بازی و سرگرمی پیش می رود. وسایل بازی که برای کودکان در نظرگرفته شده سبب تخلیه انرژی آنان می شود و رنگ هایی که برای کلاس ها بکار برده شده به شادی ونشاط کودکان کمک می کند.

در این مقطع کودکان را برای ورود به دبستان و اجتماع بزرگتر آماده می کنند. دوره پیش دبستانی و نوع آموزش هایی که در این دوره به کودکان ارائه می شود اهمیت زیادی دارد چرا که هرآنچه کودکان  در این سال ها می آموزند تا پایان عمر بر زندگی فردی و اجتماعی آنان اثر مستقیم می گذارد.

 

استانداردهای آموزشی دبستان دخترانه علم و ادب قزوین برای کودک

آموزش و یادگیری در دوران کودکی تاثیر زیادی بر زندگی هر فرد دارد. فضا و محیطی که در آن به تعلیم و آموزش پرداخته می شود نیازمند طراحی و برنامه ریزی خاصی است و باید استانداردهای بالایی داشته باشد تا اثرات مطلبوبی بر روی دانش آموزان داشته باشد. پیش دبستانی و دبستان دخترانه علم و ادب قزوین  فضای آموزشی کاملا امن و سالم را برای دانش آموزان طراحی کرده است و تمام استانداردهای معتبر آموزشی در این دبستان لحاظ شده است تا دانش آموزان در فضایی به دور از هر نوع تنش و استرس به امر یادگیری بپردازند. در طراحی فضای آموزشی این دبستان به دو امر جنسیت و سن دانش آموزان توجه ویژه ای شده است و اصول روانشناسی در طراحی فضا کاملا ملموس است.

دانش آموزان مقطع دبستان نیاز دارند در مکانی به تحصیل بپردازند که شادابی و پویایی بر آنان مستولی باشد و با مربیان , معلمان و همکلاسی های خود ارتباطی صمیمانه داشته باشند تا بتوانند توانایی های خود را بروز دهند و اعتمادبنفس وخودباوری که نیاز مبرم برای ادامه یک زندگی فردی واجتماعی است را از همین سنین کودکی در خود احساس کنند.

آموزش و یادگیری اگر با لذت همراه باشد بسیار مفرح و ماندگار خواهد بود. آزمایشگاه پیشرفته و کتابخانه باز از جمله امکاناتی است که این فرصت را برای دانش آموزان فراهم کرده است تا امر آموزش را با لذت بیشتری تجربه کنند و توانایی خود را بهتر بشناسند.

امکانات آموزشی مناسب موجود در دبستان و پیش دبستانی دخترانه علم و ادب قزوین فرصتی ناب را برای نونهالان شما ایجاد نموده تا آینده ای درخشان را برای خود و جامعه رقم بزنند.

 

بهداشت و سلامت روانی در پیش دبستانی و دبستان دخترانه علم و ادب قزوین

یکی از نیازهای اساسی هر فرد در زندگی, داشتن حس امنیت است. حس امنیت  سلامت روحی افراد را تضمین می کندو خانواده اولین جایی است که در ایجاد امنیت درونی کودک ایفای نقش می کند. طبق تحقیقات و مطالعات انجام شده, بعد از خانواده ,دبستان نهادی است که می تواند ریشه های تربیتی افراد را محکم کند. اگر کودک در محیط خانواده دچار کمبود ها ضعف هایی باشد اما در دبستانی با فضای حاکی از امنیت تحصیل کند تا حد زیادی سلامت روانی خود را باز می یابد. چرا که کودکان در سنین پایین قدرت تصمیم گیری زیادی ندارند بنابراین معلمان را مانند والدین خود الگو قرار می دهند و تاثیرپذیری زیادی دارند.

همچنین در دوران دبستان و پیش دبستانی خود را با هم سن وسالان خود مقایسه می کنند و به شدت تحت تاثیر رفتارهای آنان قرار می گیرند. از این رو انتخاب دبستانی با امکانات آموزشی عالی, معلمان با تجربه و آشنا با اصول تربیتی نوعی سرمایه گذاری ارزشمند به حساب می آید که سلامت روانی و آینده فرد و حتی جامعه را تضمین می کند. علاوه بر معلمان با تجربه حضور مشاور آموزشی و روانشناس کودک در پیش دبستانی و دبستان دخترانه علم و ادب قزوین سبب شده محیطی حاکی از حس امنیت و آرامش روحی و جسمی برای دانش آموزان بوجود آید. کودکان با هر نوع شیوه تربیتی هنگامی که در این فضای سرشار از امنیت قرار می گیرند تا حد زیادی تنش های ناشی از مسائل درونی خود را از یاد می برند و با کمک مشاور و روانشناس در کنار دیگر کودکان حس خودباوری و امنیت را تجربه می کنند. همچنین هنگامی که کودکان در محیط مملو از آرامش اوقات خوشی را سپری می کنند ناخودآگاه رفتارهای ناخوشایند آنان نیز اصلاح می شود چرا که ریشه اکثر پرخاشگری ها و رفتارهای ناسالم در هر فرد از حس ناامنی و عدم امنیت درونی نشات می گیرد.

دبستان دخترانه قزوین

 

کلاس های آموزشی وهنری در پیش دبستانی و دبستان دخترانه علم و ادب قزوین

محیط آموزشی دبستان باید به گونه ای باشد که دانش آموزان حس هیجان و راحتی را در کنار هم تجربه کنند و شادی و نشاط کودکانه خود را در فضای آموزشی از دست ندهند. سیستم آموزشی خشک و مقررات سخت گیرانه نه تنها کمکی به رشد دانش آموز نمی کند بلکه تاثیرات مخربی بر روحیه و قدرت یادگیری دانش آموز دارد. سیستم آموزشی که در پیش دبستانی و دبستان دخترانه علم و ادب قزوین اجرا می شود کاملا با استانداردهای علمی و روانشناسی تطابق دارد. یکی از خدمات خاص و بسیار مهمی که در این دبستان اجرا می شود, دادن صبحانه رایگان به تمام دانش آموزان می باشد.

شاید این امر به ظاهر کم اهمیت جلوه کند اما تاثیرات روانشناسی زیادی را بدنبال دارد. صبحانه یکی از وعده های غذایی بسیار مهم محسوب می شود اما معمولا بچه ها از خوردن صبحانه امتناع می ورزند و این امر باعث کاهش قندخون و افت یادگیری دانش آموز می شود و تاثیرات مخربی دیگری بر جسم و روان کودکان می گذارد. خوردن صبحانه در کنار دوستان و هم سن وسالان برای کودکان بسیار لذت بخش است و دانش آموز به خوردن صبحانه گروهی ترغیب می شود. همین امر به ظاهر ساده میزان یادگیری دانش آموزان را به طور چشمگیری افزایش می دهد و افزایش یادگیری سبب ایجاد اعتمادبه نفس در کودکان می شود.

از دیگر خدمات گسترده ی پیش دبستانی و دبستان دخترانه علم و ادب قزوین می توان به برگزاری کلاس های فوق برنامه برای تمامی دانش آموزان اشاره کرد. کلاس کامپیوتر, شنا, زبان و کلاس های هنری از جمله کلاس هایی است که دانش آموزان می توانند استعداد های خود را بروز دهند و از توانمندی های خود در جهت مثبت استفاده کنند.

شرکت دانش آموزان در این کلاس های پیش دبستانی و دبستان دخترانه علم و ادب قزوین باعث می شود از همین دوران کودکی با علایق خود آشنا شوند و برای خود اهداف مشخصی را در نظر بگیرند و آینده ای روشن و شفاف را برای خود رقم بزنند. همچنین در کنار این کلاس ها, کلاس مهارت های زندگی برای دانش آموزان برگزار می گردد چرا که دختران امروز زنان و مادران فردا هستند و تربیت یک نسل را بر عهده دارند. دختران شاد امروز مادران موفق فردا هستند. سرمایه گذاری بر روی تربیت و آموزش صحیح کودکان امروز امنیت و آرامش جامعه فردا را تضمین می کند.

 

دبستان و پیش دبستانی دخترانه علم و ادب قزوین
آدرس: قزوین ، خیابان پادگان، میدان عارف، ابتدای خیابان عارف، پلاک ۱۴
تلفن: ۳۳۳۳۳۵۰۵ - ۰۹۱۲۸۸۳۱۳۹۹

https://t.me/joinchat/AAAAAEDxwRZsC9Ex3NrB-A

لینک دبستان و پیش دبستانی علم و ادب 💐

https://t.me/joinchat/AAAAAEmjOczS1TmDlQmeyA

 

دبستان و پیش دبستانی دخترانه علم و ادب قزوین

 

بهترین مدرسه ابتدایی دخترانه قزوین

آمنه ظریفی – تیم تولید محتوای طراحی سایت باران

منطقه و شهر

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/xnzmchcs/public_html/wp-includes/functions.php on line 4609