توضیحات و معرفی

هنر پتینه کاری در دکوراسیون داخلی منازل و بعضا اداره ها مورد استفاده قرار می گیرد. پتینه روی چوب، پتینه روی سفال، پتینه روی دیوار و سقف، تکنیک های کهنه کاری، پتینه با شاپان و ... از جمله انواع این هنر نوین می باشد. حال اصلا پتینه کاری چیست؟ تا قبل از هنر پتینه، پوشش دیوارها و سقف ها عمدتا از رنگ بود و اگر طرحی قرار بود روی کار پیاده شود؛ به ناچار باید روی رنگ اعمال می شد که امکان خلاقیت کمتری را برای نقاش فراهم می کرد. هنر پتینه کاری که در آموزشگاه پتینه کاری غرب تهران آموزش داده می شود؛ نوعی پوشش است که روی سطوح قرار می گیرد و امکان ایجاد طرح های مختلف را به هنرمند می دهد.

    اصالت این هنر به کشور ایتالیا باز می گردد. به عبارتی زمانی که روی ظروف و سطوح، لایه ای با رنگ یا هر پوشش دیگری ایجاد می کنیم که باعث قدمت بخشیدن به کار و ایجاد کهنگی در کار می شود؛ عمل پتینه را انجام داده ایم. از جمله رنگ هایی که در پتینه ی دیواری کاربرد دارند عبارتند از: رنگ روغنی، رنگ پلاستیک و رنگ اکریلیک دیوار.

    در ادامه به بررسی آموزشگاه رز دیزاین، آینده ی هنری پتینه کاری، ویژگی های یک آموزشگاه معتبر، دیگر موارد کاربرد پتینه کاری و هزینه ی پتینه کاری  می پردازیم. با ما همراه باشید.

آموزش پتینه کاری

رز دیزاین آموزشگاه پتینه کاری غرب تهران:

    آموزشگاه رز دیزاین یکی از آموزشگاه های هنری است که در زمینه ی آموزش پتینه کاری فعالیت دارد. این آموزشگاه هم چنین از شما علاقه مندان به عنوان کارآموز پتینه کاری دعوت به همکاری می کند و تمامی نکات این هنر زیبا از صفر تا صد در پروژه های پتینه کاری، به شما عزیزان آموزش می دهد. از سر فصل های آموزش این آموزشگاه، می توان به انجام پروژه های مختلف با استفاده از رنگ های دکوراتیو یا پتینه اشاره کرد. پتینه کاری سقف، دیوار و نقاشی دیواری نیز از فعالیت های این آموزشگاه می باشد. رنگ های دکوراتیو این امکان را به هنرمند می دهد که هر نوع طرح و ایده ای را برای محیط مورد نظر پیاده کند و دیگر الزامی به استفاده از طرح های آماده نمی باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، با این آموزشگاه ارتباط بگیرید و از جزئیات آموزش مطلع شوید.

آینده ی هنری پتینه کاری:

    با خودتان صادق باشید. آیا به پتینه کاری علاقه دارید؟ عموما پتینه کاری را به عنوان یک هنر می شناسند تا یک شغل. این در حالی است که اگر پتینه کار به کار و هنر خود عشق بورزد؛ مسلما می تواند پیشرفت زیادی بکند و خلاقیت های او در این هنر ارزش زیادی پیدا می کند. به این ترتیب زمانی که فردی که به عنوان پتینه کار به جامعه معرفی شد؛ می تواند پروژه های دکوراسیون داخلی بسیاری را در دست بگیرد. هم چنین می تواند آثار خود را در نمایشگاه ها به فروش برساند. با وجود فضای مجازی و همه گیر شدن آن، تبلیغات نیز به سهولت انجام می گیرد و با گذشت زمان کمی شما ترند خواهی شد.

هنر پتینه کاری

ویژگی های یک آموزشگاه معتبر:

    داشتن اساتید مجرب با رزومه ی کاری پربار یکی از ویژگی های یک آموزشگاه معتبر می باشد. ایجاد بستری برای نوآوری و خلاقیت هنرجویان، فراهم کردن نمایشگاهی گروهی برای نمایش آثار هنرجویان در پایان دوره و اعطای مدرک معتبر و بین المللی برخی از ویژگی های یک آموزشگاه پتینه کاری خوب می باشد . موارد فوق الذکر از ویژگی های آموزشگاه پتینه کاری غرب تهران می باشد که آموزشگاه رز دیزاین یکی از آن آموزشگاه ها می باشد.

دیگر موارد کاربرد پتینه کاری:

    پتینه کاری علاوه بر ایجاد فضایی متفاوت نشاط آور می تواند در برطرف کردن عیوب و نواقص محیط نیز نقش به سزایی را اعمال کند. به طور مثال در دیوار ترک، موج و یا کندگی وجود دارد؛ از پتینه کاری می توان به خوبی جهت پوشش این عیوب و همسان سازی آن استفاده کرد. به گونه ای که نه تنها دیگر جلوه ی بدی نخواهد داشت بلکه بسیار هم زیبا و هنرمندانه فضا را دلنشین تر خواهد کرد.

    پتینه علاوه بر کاربرد در نقاشی ساختمان در رفع کهنگی ظروف چوبی، مسی و ... نیز کاربرد دارد. بسته به استفاده ی شما از پتینه، می توان آن را هنر یا حرفه تلقی کرد. گرچه می توان از هنر نیز کسب درآمد کرد. به هر حال شما با هر گونه طرز فکر و نیازی که دارید؛ می توانید در آموزشگاه پتینه کاری غرب تهران مشغول شوید و به هدف غایی خود برسید.

    باید در نظر داشته باشید که پتینه کاری به دو دسته ی مدرن و کلاسیک دسته بندی می شود. به این ترتیب این هنر تمامی سلیقه ها را ارضا نموده و رضایت همه را جلب می نماید. در تکنیک مدرن از رنگ آمیزی های ابر و بادی، ایجاد طرح فرشته و آسمان استفاده می شود. با این هنر بسیاری از لوازم قدیمی دوباره به چرخه ی زندگی باز خواهند گشت. هم چنین وسایلی که برای شما خسته کننده شده اند نیز با این هنر مجدد قابل استفاده خواهند بود.

آموزشگاه پتینه کاری غرب تهران

هزینه ی پتینه کاری:

    هزینه ی آموزش پتینه کاری بسته به نوع پتینه ی مورد نظر شما متفاوت می باشد. هم چنین سفارش پتینه نیز با توجه به تنوع و گوناگونی پتینه، متفاوت است. شما می توانید با مشاهده ی آلبوم پتینه های مختلف که در آموزشگاه پتینه کاری غرب تهران موجود است؛ نوع پتینه ی دلخواه خود را انتخاب کرده و از قیمت آن مطلع شوید. هم چنین متریال و مواد استفاده شده در پتینه کاری در قیمت نهایی سفارش شما موثر خواهد بود . چرا که مرغوبیت و اصالت مواد بر زیبایی و جذابیت کار شما خواهد افزود. ضمن این که مواد با کیفیت باعث استحکام و مقاومت بالای پتینه کاری می شوند.

    در پایان از همراهی و حسن توجه شما عزیزان نسبت به این مقاله بی نهایت سپاس گزاریم. امید است تا با مطالعه ی این مقاله توانسته باشید اطلاعات مفیدی را در رابطه با آموزشگاه پتینه کاری غرب تهران کسب کنید.

09120469664 صمیمی

 

منطقه و شهر